YEŞİLAY GENEL MERKEZİNDE UÇURTMA ŞENLİĞİ VE UÇURTMA ATÖLYESİ

Mart 23, 2021 by in category Uçurtma Atölyesi with 0 and 0
Home > Blog > Uçurtma Atölyesi > YEŞİLAY GENEL MERKEZİNDE UÇURTMA ŞENLİĞİ VE UÇURTMA ATÖLYESİ

Sokak oyunları kültürümüzün unutulmayan en eski oyuncaklarından olan uçurtma, özellikle son yıllarda Mehmet Naci Aköz’ün yaptığı çok sayıdaki çalışma (bkz. Mehmet Naci Aköz kimdir) ile hızla eski günlerine dönüş yolunda.

1998 Yılında ilk kez okullarda uçurtmanın ders olarak okutulması kararını aldıran (bkz. Okullarda ilk uçurtma dersi) Aköz. İlerleyen yıllarda ilköğretim okullarında usta öğretici sıfatı ile yıllarca uçurtma eğitimleri vermesi ardından kurduğu İstanbul Uçurtma Okulundaki çalışmaları oldukça önemlidir. AVM’lerden piknik organizasyonlarına, uçurtma şenliklerinden otellerdeki etkinliklere kadar oldukça geniş bir yelpazede uçurtmanın tanınırlığını artması pek çok kurumun projelerinde uçurtmayı gündemlerine almasına sebep oluyor.

Bunlardan birisi de Yeşilay genel merkezinde gerçekleştirilen uçurtma programı olmuştur. Uçurtma Dünyası tarafından titiz bir çalışma ile hazırlanan kurumsal tasarımlı uçurtma malzemeleri etkinliğe katılan çocuklara güzel bir atölye ortamında sunulduktan sonra uçurtma eğitmenlerinin de desteği ile tüm çocukların kolayca kendi uçurtmalarını kendilerinin yapması sağlandı.

İstanbul boğazının hemen kenarındaki Yeşilay genel merkezi binasının içinde gerçekleştirilen uçurtma atölyesi programına katılan tüm çocuklar oldukça eğlenceli bir çalışma sonucu elde ettikleri uçurtmaları avluda gökyüzüne saldılar.

Programın ikinci bölümündeki uçurtma şenliği belki de ilkinden daha eğlenceliydi. Tüm uçurtmalar boğazdan gelen güzel rüzgârla bulutlarla buluşması hem çocukları, hem de ailelerini çok mutlu etti. Etkinlik bittiğinde tüm çocuklar oldukça güzel bir gün geçirmenin ve belki de hayatlarında ilk kez kendi oyuncaklarını yapmış olmanın mutluluğu ile etkinlik alanından uçurtmaları ile ayrıldılar.

Yorum Yaz

Uçurtma Dünyası Copyright © 1980-2019 Tüm Hakları Saklıdır. | by JLSbi