4. ULUSLARARASI İSTANBUL UÇURTMA FESTİVALİ MALTEPE’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Mart 24, 2021 by in category Uluslararası Festivaller with 0 and 0
Home > Blog > Uluslararası Festivaller > 4. ULUSLARARASI İSTANBUL UÇURTMA FESTİVALİ MALTEPE’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

4. Uluslararası İstanbul Uçurtma Festivali Maltepe sahilinde gerçekleştirildi.

Ülkemizi ilk kez 1997 yılında uluslararası uçurtma festivalleriyle tanıştıran İstanbul Uçurtmacılar Derneği Başkanı Mehmet Naci Aköz’ün projelendirip dernek adına organizasyonunu üstlendiği 1. 2. Ve 3. Uluslararası İstanbul Uçurtma Festivallerinden sonra 4. Festival yine Aköz tarafından projelendirilmesine rağmen son anda İBB Kültür A.Ş. tarafından bir ajansa verildi.

3 Ülkeden 6 yabancı katılımcının iştirak ettiği festival Maltepe sahilinde yapıldı. Festivale katılan çocuklara İBB tarafından yaptırılan 3000 adet uçurtma dağıtıldı.

Japonya, Hollanda ve İngiltere adına festivale katılan misafir uçurtmacıların gösterileri ilgi ile izlendi. Halk arasında yapılan uçurtma yarışmasında ise dereceye girenlere çeşitli ödüller dağıtıldı.

Festival afişindeki ilginç bir detay ise dikkatlerden kaçmadı. Önceki yıllarda İstanbul Uçurtmacılar Derneği tarafından projelendirilerek İBB adına gerçekleştirilen 1. 2. 3. Uluslararası İstanbul Uçurtma Festivali 2006 yılında İBB adına 4. Kez düzenleniyor olmasına rağmen afişte 1. İstanbul Uluslararası Uçurtma Festivali yazıyor olmasıydı.

Önemli not:

Sonraki yıllarda yine İstanbul Uçurtmacılar Derneği tarafından projelendirilerek uygulanan 5. Ve 6. Uluslararası İstanbul Uçurtma Festivalleri de İBB adına gerçekleştirilmiştir.

 

Uçurtma Dünyası Copyright © 1980-2019 Tüm Hakları Saklıdır. | by JLSbi