Home > Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz

UÇURTMAYA DAİR HERŞEY!

Belediye Etkinlikleri

Belediyelere uçurtma festivali organizasyonunu ülkemizde ilk kez 1984 yılında uygulamaya koyan bugüne kadar ülkemizde 34 İl, 67 İlçede 6 tanesi uluslararası olmak üzere 700’den fazla uçurtma etkinliğine imza atan Uçurtma Dünyası, uçurtma organizasyonlarında 38 yıllık deneyimiyle hizmet vermektedir.

Alan düzenlemesinden, sahne ses kurulumuna, animasyon gösterilerinden sokak satıcılarına, okul gösteri grupları performanslarından profesyonel uçurtma gösterilerine, ödüllerin hazırlanmasından uçurtma yarışması organizasyonlarına (Hakem, jüri, yarışma formatı, v.b.) tanıtım ürünlerinden basın ilişkilerine, kurumsal baskılı uçurtma dağıtımından uçurtma hastanesine kadar tüm aşamaları profesyonel kadroları ile gerçekleştirmektedir.

Bu organizasyonlar ulusal ve/veya uluslararası organizasyonlar olarak projelendirilebilmektedir.

Detaylar

AVM Etkinlikleri

Using open source technology like OpenStack and KVM, Bluehost offers VPS that is both powerful and easy to use. And by building servers with state-of-the-art components, they unlock truly breakthrough speed.

Detaylar

Otel Etkinlikleri

Otellerde uçurtma atölyesi ve uçurtma festivali organizasyonunu ülkemizde ilk kez 2000 yılında uygulamaya koyan firmamız bugüne kadar ülkemizde farklı şehirlerde, marka otellerde pek çok etkinliğine imza attı.

İstanbul Uçurtmacılar Derneği tarafından yetiştirilen profesyonel uçurtma eğitmenlerinden oluşan ekiplerimizle otel ve/veya tatil köylerindeki etkinliklerde, uygulamalı uçurtma atölyeleri ve uçurtma festivalleri ile hizmet veriyoruz.

Otellerin kids club’lerinde tüm uçurtma malzemeleri ve ekibimizle oluşturduğumuz atölyelere katılan otel konukları, özellikle yabancı misafirler belki de hayatlarında ilk kez kendi el emekleriyle yaptıkları uçurtmalara sahip oluyorlar.

Uçurtma çalışmasını bitiren konuklara (dengesi, kuyruğu yapılmış, uçurtma ipi hazır) tanıtım, yönlendirme broşürleri ve katılım sertifikası poşetlenmiş olarak verilmekte, misafirler dilerse ülkesine/şehrine kendi yaptığı uçurtmasını götürebilmektedir.

Arzu eden kurumlar için kurumsal baskılı uçurtma yapılması da elbette mümkündür.

4-6 Gün aralığında gerçekleştirilen bu tür organizasyonlarda son günkü finalde uçurtma festivali yapılmakta ve etkinliğin içinde gerçekleştirilen yarışmada en yükseğe çıkan uçurtmalara kupa ve farklı ödüller verilmektedir.

Ülkemizin ilk ve tek uçurtma müzesi olan Üsküdar Belediyesi Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesinden getirilen show uçurtmalarıyla profesyonel uçurtma gösterileri de yapılmaktadır.

Tüm aşamaların fotoğraflandığı etkinlik daha sonra yüz binlerce kişinin ziyaret ettiği sitemizde tüm fotoğraflarla birlikte haberleştirilerek Türkçe ve İngilizce olarak yayınlanmaktadır.

Detaylar

Kurumsal Tasarımlı Uçurtma

Ülkemizde en çok bilinen, tanınan elma ve armut model uçurtmalar, 4 renk baskılı, kurumlara özel olarak tasarlanarak kağıda (kağıt afiş mantığı ile ofset baskı ile) basılan ürünlerimizdir.

Klasik Türk modeli uçurtmada denilebilecek 3 adet tahta çıta, kâğıt kaplama, kâğıt kuyruk ve uçurtmayı uçurabileceğimiz ipiyle birlikte hazırlanmaktadır.

Taleplere göre istenirse kolilenmiş olarak kargolanabildiği gibi, arzu edilmesi halinde etkinlik alanına kadar getirilerek ilgili personelimiz tarafından dağıtımları yapılabilmektedir.

Kurumsal firmaların ve/veya belediyelerin logo/festival tasarımları alternatifleri ile ön tasarımları hazırlanıp onay alındıktan sonra 2 – 5 gün aralığında teslimat yapılmaktadır.

Detaylar

Uçurtma Sergisi

Uçurtma müzesi gezici sergisi

Uçurtma Müzesi gezici sergisini ülkemizde ilk kez 2010 yılında uygulamaya koyan firmamız;

Ülkemizin ilk ve halen tek, dünyanın ise 18 uçurtma müzesinden biri olan “Üsküdar Belediyesi Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi gezici sergisi”ni özellikle AVM’lerde ve/veya özel projelerde oluşturduğumuz alanlarda sergilemektedir.

Dünyanın 26 ayrı ülkesinden toplanan uçurtma ve uçurtma ile ilgili farklı materyallerden oluşan koleksiyondan seçilen ürünleri 1 hafta ve/veya daha uzun süreli sergilere çıkarmaktadır.

Oldukça farklı, renkli ve ilginç sergi izleyenlerin beğenisini fazlasıyla hak etmektedir.

Detaylar

Uçurtma Yapım Seti

Kendi uçurtmanı kendin yap uçurtma seti

Kurumsal tasarımlı ve/veya farklı desenlerde hazırlanan uçurtma malzeme setini ülkemizde ilk kez 1998 yılında uygulamaya koyan firmamız;

Klasik Türk modeli altıgen elma model uçurtma yapımı için, kuruma özel tasarımlı, 4 renk baskılı kâğıt, 3 çıtası çakılmış, kuyruk yapılacak kâğıtları kesilmiş, seletoip bant, çocuk makası, ipi, uçurtma yapım planları kurumsal baskılı, teker teker poşetlemiş, kolilenmiş, kargolanabilir ve/veya müşteriye teslim edilecek şekilde hazırlanmaktadır.

Çocuklarımız ve/veya öğrencilerimiz için kendi uçurtmasını kendisinin rahatlıkla yapabilmesi için hazırlanan bu setler hem onların el becerilerini geliştirecek, hem de ev ortamında anne, babanın da katılacağı bir performans olacaktır.

Setlerin içinde yapım planları olsa da, İstanbul Uçurtmacılar Derneği Başkanı ve uçurtma öğretmeni Mehmet Naci Aköz tarafından hazırlanan yaklaşık 50 adet uçurtma yapımını aşama, aşama öğreten videolar sitemizde ve youtube’da mevcuttur.

(Uzman TV, Nasıl TV, Cevap TV, My Net Kadın TV’ler tarafından yayınlanmaktadır)

Detaylar

Uçurtma Dünyası Copyright © 1980-2019 Tüm Hakları Saklıdır. | by JLSbi