Home > Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz

UÇURTMAYA DAİR HERŞEY!

Belediye Etkinlikleri

Belediyelere uçurtma festivali organizasyonunu ülkemizde ilk kez 1984 yılında uygulamaya koyan bugüne kadar ülkemizde 37 İl, 74 İlçede 6 tanesi uluslararası olmak üzere 1000’den fazla uçurtma etkinliğine imza atan Uçurtma Dünyası, uçurtma organizasyonlarında 37 yıllık deneyimiyle hizmet vermektedir.

Alan düzenlemesinden, sahne ses kurulumuna, animasyon gösterilerinden sokak satıcılarına, okul gösteri grupları performanslarından profesyonel uçurtma gösterilerine, ödüllerin hazırlanmasından uçurtma yarışması organizasyonlarına (Hakem, jüri, yarışma formatı, v.b.) tanıtım ürünlerinden basın ilişkilerine, kurumsal baskılı uçurtma dağıtımından uçurtma hastanesine kadar tüm aşamaları profesyonel kadroları ile gerçekleştirmektedir.

Bu organizasyonlar ulusal ve/veya uluslararası organizasyonlar olarak projelendirilebilmektedir.

Detaylar

AVM Etkinlikleri

AVM’lere özel hazırlanan uçurtma atölyelerimizde;

Klasik Türk modeli uçurtma malzemeleri ve profesyonel uçurtma eğitmenleri ile “Kendi uçurtmanı kendin yap” atölyeleri gerçekleştirilmektedir.

İster kurumsal tasarımlı, ister farklı tasarımlarda rengarenk desenlerle katılımcının kendi uçurtmasını kendisinin yapmasını sağlayan atölyelerimizde etkinliği bitiren katılımcılar ismen anons edilerek alkışlattırılarak onore edilmekte ve etkinlik bitiminde uçurulmaya hazır dengeli, kuyruklu, ipli uçurtmaları poşetlenerek teslim edilmektedir.

Her katılımcı eğitmeni ile günün hatırası olarak fotoğraf çektirebilmektedir.

Etkinlik alanında uçurtma uçurulabilir alan bulunması halinde uçurtmasını uçurmak isteyenlere destek verilmektedir.

Bugüne kadar onlarca AVM’de yüzlerce etkinliğe imza atan ekibimiz sizin etkinliğiniz için de hazırdır.

Detaylar

Otel Etkinlikleri

Oteller ve tatil köylerine özel projelendirilen uçurtma festivali ve uçurtma atölyeleri oldukça renkli, eğlenceli etkinliklerimiz arasındadır.

Uçurtma atölyelerinde farklı uluslardan otelinizde konuk olan minik misafirlerin kendi el emekleri ile yapacakları uçurtmaları, yine otel içinde uçurabilecekleri uçurtma şenliğinde eğlence zirveye çıkacak ve bugünü sadece kendileri değil aynı zamanda ebeveynleri de unutamayacaklardır.

Uçurtma atölyeleri, uçurtma şenliği ve nihayetinde Türk Uçurtma Takımı kaptanı Mehmet Naci Aköz yönetiminde devasa boyutlarda ve/veya ilginç modellerde çok sayıda gösteri uçurtmaları ile etkinliğiniz uluslararası uçurtma festivali havasına bürünecektir.

Dilerseniz etkinlik içine monte edilecek uçurtma yarışması için uçurtma kupaları ve/veya madalyaları da bizden.

Etkinliğin otel içi tanıtımı konusunda da desteğimizi hissedeceksiniz

Detaylar

Kurumsal Tasarımlı Uçurtma

Ülkemizde en çok bilinen, tanınan elma ve armut model uçurtmalar, 4 renk baskılı, kurumlara özel olarak tasarlanarak kağıda (kağıt afiş mantığı ile ofset baskı ile) basılan ürünlerimizdir.

Klasik Türk modeli uçurtmada denilebilecek 3 adet tahta çıta, kâğıt kaplama, kâğıt kuyruk ve uçurtmayı uçurabileceğimiz ipiyle birlikte hazırlanmaktadır.

Taleplere göre istenirse kolilenmiş olarak kargolanabildiği gibi, arzu edilmesi halinde etkinlik alanına kadar getirilerek ilgili personelimiz tarafından dağıtımları yapılabilmektedir.

Kurumsal firmaların ve/veya belediyelerin logo/festival tasarımları alternatifleri ile ön tasarımları hazırlanıp onay alındıktan sonra 2 – 5 gün aralığında teslimat yapılmaktadır.

Detaylar

Uçurtma Sergisi

Ülkemizin ilk ve tek, dünyanın ise 18 uçurtma müzesinden birisi olan Üsküdar Belediyesi Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi “İstanbul Uçurtma Müzesi” adı ile farklı mekanlarda sergiye çıkmaktadır.

Tamamı orijinal uçurtma ve uçurtma ile ilgili ürünlerin yer aldığı (Yayınlar, malzemeler ve çeşitli objeler) 39 ülke ve 3000’e yakın parçadan oluşan koleksiyon içinden seçilen parçalarla oluşturulan sergi belirli aralıklarla sergilenmektedir.

Detaylı bilgi için iletişim kurumanızı öneririz

Detaylar

Uçurtma Yapım Seti

Kendi uçurtmanı kendin yap uçurtma seti

Kurumsal tasarımlı ve/veya farklı desenlerde hazırlanan uçurtma malzeme setini ülkemizde ilk kez 1998 yılında uygulamaya koyan firmamız;

Klasik Türk modeli altıgen elma model uçurtma yapımı için, kuruma özel tasarımlı, 4 renk baskılı kâğıt, 3 çıtası çakılmış, kuyruk yapılacak kâğıtları kesilmiş, seletoip bant, çocuk makası, ipi, uçurtma yapım planları kurumsal baskılı, teker teker poşetlemiş, kolilenmiş, kargolanabilir ve/veya müşteriye teslim edilecek şekilde hazırlanmaktadır.

Çocuklarımız ve/veya öğrencilerimiz için kendi uçurtmasını kendisinin rahatlıkla yapabilmesi için hazırlanan bu setler hem onların el becerilerini geliştirecek, hem de ev ortamında anne, babanın da katılacağı bir performans olacaktır.

Setlerin içinde yapım planları olsa da, İstanbul Uçurtmacılar Derneği Başkanı ve uçurtma öğretmeni Mehmet Naci Aköz tarafından hazırlanan yaklaşık 50 adet uçurtma yapımını aşama, aşama öğreten videolar sitemizde ve youtube’da mevcuttur.

(Uzman TV, Nasıl TV, Cevap TV, My Net Kadın TV’ler tarafından yayınlanmaktadır)

Detaylar

Uçurtma Dünyası Copyright © 1980-2019 Tüm Hakları Saklıdır. | by JLSbi