HYUNDAI TÜRKİYE FABRİKASINDA DÜNYA UÇURTMALARI SERGİSİ

Mart 23, 2021 by in category Uçurtma Sergisi with 0 and 0
Home > Blog > Uçurtma Sergisi > HYUNDAI TÜRKİYE FABRİKASINDA DÜNYA UÇURTMALARI SERGİSİ

Ülkemizin ilk ve tek, dünyanın ise 18 uçurtma müzesinden birisi olan İstanbul Uçurtma Müzesi, koleksiyonundan önemli parçaların yer aldığı ürünlerle “Dünya Uçurtmaları Sergisi” adı ile bu kez Hyundai Türkiye fabrikasındaydı.

Oldukça özel bir içeriğe sahip olan İstanbul Uçurtma Müzesi koleksiyonundan seçilen parçalardan oluşturulan uçurtma koleksiyonu Hyundai’nin Kocaeli’deki Türkiye fabrikası sergi salonunda çalışanlarının beğenisine sunuldu.

Toplumların tarihi ve kültürel değerlerinden birisi olan, ülkemizde ise sokak oyunları kültürü içindeki tek canlı oyuncak olarak adlandırılan ve 2500 yıllık uzun bir tarihe sahip uçurtmanın ilginç geçmişinden örneklerin de anlatıldığı sergi bir hafta açık kaldı.

İstanbul Uçurtmacılar Derneği başkanı ve Türk Uçurtma Takımı kaptanı Mehmet Naci Aköz, 40 yıllık çalışmaları sonucu 6 kıta, 39 ülkeden toplanarak oluşturulan 3000 parçalık uçurtma ve uçurtma ile ilgili ürünlerden oluşan koleksiyonunun sergilenmesi için kurduğu İstanbul Uçurtma Müzesi yıl içinde birkaç kez sergilere çıkmaktadır. Bu çerçevede Hyundai Türkiye fabrikasında gerçekleştirilen sergi izleyenlerin beğenisini kazandı.

Ayrıca Hyundai Türkiye fabrikasının önündeki arazide uçurtma gösterileri de yapıldı

“Dünya Uçurtmaları Sergisi” ile ilgili detay bilgileri, önceki tarihlerde açılan sergilerden örnek fotoğrafları www.ucurtma.tv sitemizde inceleyebilirsiniz

 

Uçurtma Dünyası Copyright © 1980-2019 Tüm Hakları Saklıdır. | by JLSbi