CARREFOURSA MALTEPE PARK AVM’DE “DÜNYA UÇURTMALARI SERGİSİ”

Mart 23, 2021 by in category Uçurtma Sergisi with 0 and 0
Home > Blog > Uçurtma Sergisi > CARREFOURSA MALTEPE PARK AVM’DE “DÜNYA UÇURTMALARI SERGİSİ”

Ülkemizin ilk ve tek, dünyanın ise 18 uçurtma müzesi arasında yer alan ve 6 Kıta, 39 ülkeden toplamda 3000 parçalık özel bir koleksiyona sahip olan İstanbul Uçurtma Müzesi “Dünya Uçurtmaları Sergisi adıyla AVM’lerde de yer almaya başladı.

Bugüne kadar çeşitli AVM’lerde ve özel sergi alanlarında gerçekleştirilen “Dünya Uçurtmaları Sergisi” etkinliklerimizden birisi de Carrefoursa Maltepe Park AVM’de gerçekleştirildi. Koleksiyon içinden seçilen 200-300 parçalık özel parçalarla oluşturulan sergi bugüne kadar yer aldığı mecralarda ilgiyle izlendi.

2500 Yıllık geçmişe sahip olan uçurtma kültürünü anlatan sergide, farklı coğrafya ve ülkelerden toplanmış birbirinden ilginç uçurtmalar, uçurtma yayınları ve çeşitli malzemeleri kendi stantları içinde ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Bilgilendirme panoları, afişleri ve koleksiyon hakkında rehberlik görevlisi ile ziyaretçilere ilginç, renkli, herkesi çocukluğuna götürecek bir tarihi gözler önüne serdi.

Carrefoursa Maltepe Park AVM’nin bahar etkinlikleri çerçevesinde “Carrefoursa Maltepe Park Uçurtma Festivali” adıyla ziyaretçileri ile buluşan ve on gün süren etkinliğin tamamlayıcı parçaları ise uçurtma atölyesi ve uçurtma şenliği oldu.

AVM’nin restoran katında düzenlenen uçurtma atölyesinde ise katılımcılar tarafından yüzlerce uçurtma yapıldı. Uçurtma Dünyası tarafından hazırlanan rengârenk tasarımlardan oluşan 13 ayrı desenli uçurtma malzemeleri ile kurulan uçurtma atölyelerinde tüm katılımcılar kendi el emekleri ile belki de hayatlarında ilk kez kendi uçurtmalarını ürettiler. Uçurtma çalışmasını bitiren tüm çocuklar etkinlik sonunda “Uçurtma Atölyesine Katılım Sertifikası” ile ödüllendirildi.

Etkinlikte çocuklar tarafından yapılan uçurtmalar Carrefoursa Maltepe Park AVM’nin E5’e paralel açık alanı olan otopark’ ta tüm güvenlik önlemleri alındıktan sonra yapılan şenlikte uçuruldu. Uçurtma şenliği içinde bir de uçurtma yarışması gerçekleştirildi. Yarışmada dereceye girenlere bisiklet, kupa ve çeşitli hediyeler verildi.

Yorum Yaz

Uçurtma Dünyası Copyright © 1980-2019 Tüm Hakları Saklıdır. | by JLSbi