PERİHAN ABLA DİZİSİNDE UÇURTMALAR UÇURULAMADAN KIRILDI

Mart 20, 2021 by in category Artist Uçurtmalar with 0 and 0
Home > Blog > Artist Uçurtmalar > PERİHAN ABLA DİZİSİNDE UÇURTMALAR UÇURULAMADAN KIRILDI

Uçurtma Dünyasının uçurtma kültürümüz ile ilgili 1980 yılından bu yana yaptığı onlarca proje, yüzlerce etkinlik sonucu uçurtma, oldukça geniş yelpazede kullanılmaya başladı. Bunlardan birisi de sinema filmi, dizi ve reklam filmleri için hazırlanan artist uçurtmalar. Artık senaryolara giren uçurtmalar film çekimlerinde boy göstermeye, beyaz perde veya beyaz cam ile evlerimize girmeye başladı

1980 Yılından bu yana çok sayıda film için özel tasarım, geleneksel çıtalılar veya farklı modellerde uçurtmalar Uçurtma Dünyası tarafından üretildi. Bu çalışmalardan birisi de Perihan Abla dizi filmi için özel olarak hazırlanan uçurtmalardı.

Uçurtma Dünyası tarafından (Eski adıyla Eyüp Kardeş Uçurtmaları) hazırlanan geleneksel uçurtmalarımızdan birisi olan elma model mavi beyaz uçurtmalar, Perihan Abla dizisi film setinde uçurulmak için hazırlanırken senaryo gereği oyunculardan birisinin üzerine basması ile kırıldı ve uçurulamadı.

Çekimler için teknik destek de veren İstanbul Uçurtmacılar Derneği başkanı (Eski adıyla Eyüp Kardeş Uçurtmacılar Birliği başkanı) Mehmet Naci Aköz uçurtmanın yapımı ve oyuncuların konuya hakimiyeti için tek tek ilgilendi. Perihan Abla dizisinin bu bölümünde Aköz’ün iki oğlu da misafir oyuncu olarak dizide rol aldılar.

Sinema filmi, dizi veya reklam filmleri için olası aksamalar öngörülerek hazırlanan ikiz veya üçüz uçurtma örneği burada da uygulanarak üçüz uçurtma üretildi.

Yorum Yaz

Uçurtma Dünyası Copyright © 1980-2019 Tüm Hakları Saklıdır. | by JLSbi