KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN UÇURTMA ŞENLİĞİ

Mart 20, 2021 by in category Belediye Etkinlikleri with 0 and 0
Home > Blog > Belediye Etkinlikleri > KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN UÇURTMA ŞENLİĞİ

Ülkemizde her yıl ortalama 300 ile 400 arasında uçurtma etkinliği yapılmaktadır. Uçurtma yarışması, şenliği,  festivali, atölyesi, gösterisi, sergisi gibi adlarla yapılan bu etkinliklerin lokomotifi genellikle belediyeler olmaktadır.

Ülkemizde ilk uçurtma yarışması 1984 yılında Mehmet Naci Aköz tarafından projelendirilerek Eyüp Kardeş Uçurtmaları (Uçurtma Dünyasının ilk adı) ve Türkiye Çocuk Dergisi ortaklığında yapılmıştır. Bu yarışmaya Üsküdar Belediyesi de katkıda bulunmuş ilerleyen yıllarda Üsküdar Belediyesi defalarca uçurtma şenliği yaparak öncü olmuştur.

Sadece uçurtma organizasyonları üzerine kurgulanan ve bu etkinlikleri en geniş yelpazede gerçekleştirme yeterliliğine sahip olan ülkemizdeki tek firma yine Mehmet Naci Aköz tarafından kurulan Uçurtma Dünyası’dır. Bugüne kadar 37 il, 74 ilçede 6 tanesi uluslararası olmak üzere 1000’e yakın uçurtma etkinliğine imza atan Uçurtma Dünyası, etkinliklerin projelendirilmesinden itibaren tüm ayrıntıları gerçekleştiren bir çalışma sistemi ile çalışmaktadır.

Her şeyi ile bitirilmiş uçurmaya hazır kurumsal tasarımlı uçurtmanın alanda dağıtımı, alan flamaları, sahne, ses, animasyon ekibi, sokak satıcıları, uçurtma hastanesi, yarışma hakemi, ödüller, Türk Uçurtma Takımından uçurtma gösterileri, basın ilişkileri, vb. tüm ayrıntılar hayata geçirilebilmektedir.

Bu etkinliklerden birisi de Kayseri Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği uçurtma şenliğiydi. Etkinliğin kurumsal tasarımlı uçurtmaları Uçurtma Dünyası tarafından hazırlanarak Kayseri’ye gönderildi. Oldukça güzel bir havada gerçekleştirilen uçurtma şenliğine katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’da, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ile birlikte uçurtmalarımızı uçurdular.

Yorum Yaz

Uçurtma Dünyası Copyright © 1980-2019 Tüm Hakları Saklıdır. | by JLSbi