PALLADIUM AVM’DE BABALAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ “DÜNYA UÇURTMALARI SERGİSİ”

Mart 23, 2021 by in category Uçurtma Sergisi with 0 and 0
Home > Blog > Uçurtma Sergisi > PALLADIUM AVM’DE BABALAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ “DÜNYA UÇURTMALARI SERGİSİ”

Ülkemizin ilk ve tek, dünyanın ise 18 uçurtma müzesi arasında yer alan ve 6 Kıta, 39 ülkeden toplamda 3000 parçalık özel bir koleksiyona sahip olan İstanbul Uçurtma Müzesi “Dünya Uçurtmaları Sergisi adıyla AVM’lerde de yer almaya başladı.

Bugüne kadar çeşitli AVM’lerde ve özel sergi alanlarında gerçekleştirilen “Dünya Uçurtmaları Sergisi” etkinliklerimizden birisi de Palladium AVM’de gerçekleştirildi. Koleksiyon içinden seçilen 200-300 parçalık özel parçalarla oluşturulan sergi bugüne kadar yer aldığı mecralarda ilgiyle izlendi.

2500 Yıllık geçmişe sahip olan uçurtma kültürünü anlatan sergide, farklı coğrafya ve ülkelerden toplanmış birbirinden ilginç uçurtmalar, uçurtma yayınları ve çeşitli malzemeleri kendi stantları içinde ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Bilgilendirme panoları, afişleri ve koleksiyon hakkında rehberlik görevlisi ile ziyaretçilere ilginç, renkli, herkesi çocukluğuna götürecek bir tarihi gözler önüne serdi.

Palladium AVM’nin babalar günü etkinlikleri çerçevesinde girişteki küre’de “Babalar ve çocuklar için Palladium’da gökyüzü cıvıl cıvıl ” adıyla ziyaretçileri ile buluşan ve iki hafta süren etkinliğin tamamlayıcı parçaları ise uçurtma atölyesi ve uçurtma şenliği oldu.

AVM’nin giriş katındaki küre içinde düzenlenen uçurtma atölyesinde ise katılımcılar tarafından yüzlerce uçurtma yapıldı. Uçurtma Dünyası tarafından hazırlanan rengârenk tasarımlardan oluşan 13 ayrı desenli uçurtma malzemeleri ile kurulan uçurtma atölyelerinde tüm katılımcılar kendi el emekleri ile belki de hayatlarında ilk kez kendi uçurtmalarını ürettiler. Uçurtma çalışmasını bitiren tüm çocuklar etkinlik sonunda “Uçurtma Atölyesine Katılım Sertifikası” ile ödüllendirildi.

Etkinlikte çocuklar tarafından yapılan uçurtmalar çocuklar tarafından uçurulmak üzere evlerine götürüldü.

Uçurtma Dünyası Copyright © 1980-2019 Tüm Hakları Saklıdır. | by JLSbi