NURGÜL YAŞİLÇAY VE ONUR SAYLAK’IN OYNADIĞI FİLM SETİNDE UÇURTMALAR GÖKYÜZÜNDEYDİ.

Mart 19, 2021 by in category Artist Uçurtmalar with 0 and 0
Home > Blog > Artist Uçurtmalar > NURGÜL YAŞİLÇAY VE ONUR SAYLAK’IN OYNADIĞI FİLM SETİNDE UÇURTMALAR GÖKYÜZÜNDEYDİ.

Uçurtma Dünyasının uçurtma kültürümüz ile ilgili 1980 yılından bu yana yaptığı onlarca proje, yüzlerce etkinlik sonucu uçurtma, oldukça geniş yelpazede kullanılmaya başladı. Bunlardan birisi de sinema filmi, dizi ve reklam filmleri için hazırlanan artist uçurtmalar. Artık senaryolara giren uçurtmalar film çekimlerinde boy göstermeye, beyaz perde veya beyaz cam ile evlerimize girmeye başladı

1980 Yılından bu yana çok sayıda film için özel tasarım, geleneksel çıtalılar veya farklı modellerde uçurtmalar Uçurtma Dünyası tarafından üretildi. Bu çalışmalardan birisi de Nurgül Yeşilçay ve Onur Saylak’ın başrolünü oynadığı “Sensiz Olmaz” dizi filmi için özel olarak hazırlanan uçurtmalardı.

Uçurtma Dünyası tarafından hazırlanan geleneksel modellerimizden birisi olan yıldızlı ve fırfırlı rengârenk uçurtmalar, “Sensiz Olmaz” dizisi film setinde uçurularak çekimler yapıldı. Çekimler için teknik destek de veren İstanbul Uçurtmacılar Derneği başkanı Mehmet Naci Aköz tüm uçurtmanın yapımı ve uçurulması ile tek tek ilgilendi ve uçurtmalar gökyüzüne havalandı.

Sinema filmi, dizi veya reklam filmleri için olası aksamalar öngörülerek hazırlanan ikiz veya üçüz uçurtma örneği burada da uygulanarak ikiz uçurtma üretildi.

Uçurtma sahnesi sonrasında Mehmet Naci Aköz hem Nurgül Yeşilçay, hem de Onur Saylak’la hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorum Yaz

Uçurtma Dünyası Copyright © 1980-2019 Tüm Hakları Saklıdır. | by JLSbi