GSK MARKASINDAN ÇOCUKLARA EĞLENCELİ UÇURTMA ATÖLYESİ

Mart 22, 2021 by in category Uçurtma Atölyesi with 0 and 0
Home > Blog > Uçurtma Atölyesi > GSK MARKASINDAN ÇOCUKLARA EĞLENCELİ UÇURTMA ATÖLYESİ

Sokak oyunları kültürümüzün unutulmayan en eski oyuncaklarından olan uçurtma, özellikle son yıllarda Mehmet Naci Aköz’ün yaptığı çok sayıdaki çalışma (bkz. Mehmet Naci Aköz kimdir) ile hızla eski günlerine dönüş yolunda.

1998 Yılında ilk kez okullarda uçurtmanın ders olarak okutulması kararını aldıran (bkz. Okullarda ilk uçurtma dersi) Aköz. İlerleyen yıllarda ilköğretim okullarında usta öğretici sıfatı ile yıllarca uçurtma eğitimleri vermesi ardından kurduğu İstanbul Uçurtma Okulundaki çalışmaları oldukça önemlidir. AVM’lerden piknik organizasyonlarına, uçurtma şenliklerinden otellerdeki etkinliklere kadar oldukça geniş bir yelpazede uçurtmanın tanınırlığını artması pek çok kurumun projelerinde uçurtmayı gündemlerine almasına sebep oluyor.

Bunlardan birisi de GSK ilaç firmasının bir projesi için uçurtmayı değerlendirmesi olmuştur. Bolluca Çocuk Köyünde yapılan proje kapsamında onlarca çocuk uçurtma atölyelerine katıldı. Uçurtma Dünyası tarafından kurumsal çalışma ile hazırlanan uçurtma malzemeleri etkinliğe katılan çocuklara dağıtıldı ve uçurtma eğitmenlerinin de desteği ile tüm çocuklar kolayca kendi uçurtmalarını kendileri yapabildiler.

Etkinliğe katılan tüm çocuklara atölye çıkışında yaptıkları uçurtmalar, ipleri ve bir de uçurtma atölyesine katılım sertifikası verildi. Etkinlik bittiğinde sadece çocuklar değil aileleri de oldukça mutluydu.

 

Yorum Yaz

Uçurtma Dünyası Copyright © 1980-2019 Tüm Hakları Saklıdır. | by JLSbi