LÖSEV REKLAM FİLMİNDE UÇURTMALAR GÖKYÜZÜNDEYDİ

Mart 19, 2021 by in category Artist Uçurtmalar with 0 and 0
Home > Blog > Artist Uçurtmalar > LÖSEV REKLAM FİLMİNDE UÇURTMALAR GÖKYÜZÜNDEYDİ

Uçurtma Dünyasının uçurtma kültürümüz ile ilgili 1980 yılından bu yana yaptığı onlarca proje, yüzlerce etkinlik sonucu uçurtma, oldukça geniş yelpazede kullanılmaya başladı. Bunlardan birisi de sinema filmi, dizi ve reklam filmleri için hazırlanan artist uçurtmalar.

1980 Yılından bu yana çok sayıda film için özel tasarım, geleneksel çıtalılar veya farklı modellerde uçurtmalar Uçurtma Dünyası tarafından üretildi. Bu çalışmalardan birisi de LÖSEV reklam filmi için hazırlanan “Bu akşam uyumadan önce benim elimi siz tutar mısınız” konseptiyle hazırlanan TV reklam filmiydi.

Uçurtma Dünyası tarafından hazırlanan farklı renk, model ve boyutlardaki rengarenk uçurtmalar LÖSEV bünyesindeki çocuklar tarafından uçurularak çekimler yapıldı. Sarıyer’de yapılan çekimler için teknik destek de veren İstanbul Uçurtmacılar Derneği başkanı Mehmet Naci Aköz tüm uçurtmalarla tek tek ilgilendi. Çekimler oldukça sık ağaçların arasında yapıldığından rüzgarsızlık problemi ile karşılaşılsa da, Aköz’ün gün boyu teknik yönlendirmeleri ile tüm çocuklar uçurtmalarını gökyüzüne çıkardı.

LÖSEV çatısı altındaki çocuklar hem vakıflarının çalışmalarına destek verdi, hem de oldukça mutlu bir gün yaşadılar. Rengârenk uçurtmaları çocuklarla birlikte yapıp uçurmalarına destek veren Aköz ise çocuklarla beraber yeniden çocukluğuna döndü.

LÖSEV reklam filmindeki mesaj ise şu şekildeydi;

“ Bu akşam uyumadan önce benim elimi siz tutar mısınız?”
Böyle seslenmiştik size geçen sene…
Sizler, bu içten çağrıya uydunuz…
Ve ne mutlu ki, uzattığınız yardım eli, yüzlerce lösemili çocuğa yeniden hayat verdi…
Şimdi sırada geleceği umutla kucaklamak isteyen diğer minicik eller var. Haydi uzatın elinizi…
Bir çocuğun hayatından daha değerli bir şey olabilir mi?

LÖSEV – Lösemili Çocuklar Uçurtma ile Reklam Filminde Buluştu

Mart 12, 2018

Basında Uçurtma Haberleri

Lösev

 

Yorum Yaz

Uçurtma Dünyası Copyright © 1980-2019 Tüm Hakları Saklıdır. | by JLSbi