Mehmet Naci Aköz
kimdir?
Uçurtma Etkinlikleri Uçurtma Nasıl Yapılır? Uçurtma Şiirleri Video Galeri Gülen Okumuş
uçurtma kütüphanesi
Foto Galeri Müze Koleksiyonu Ziyaretçi Defteri Uçurtma Tarihçesi
Üçgen uçurtma
Üçgen Uçurtma

UÇURTMA

 

Uçurtmada bir büyük üçgen vardır, ama büyük üçgenin bir noktası bir başka gezegenle karşıt açı yapar. Eğer bunlar arasında bir çizgi çizerseniz, karşıt açı yapan gezegenin kuyruk gibi durduğu bir uçurtma şekli elde edersiniz.

 

Karşıtlık, ben-sen açısıdır ve haritanın doğu-batı ve kuzey-güney noktalarını bağlayan bir köprü gibidir. Başkalarıyla bağlantıya veya alış-verişe girmek karşıtlığın sembolizminin doğasıdır. Uçurtma durumunda karşıtlık yapan gezegen, büyük üçgenin enerjisinin çıkış kapısı gibidir. Uçurtmanın kuyruğu konumundaki gezegen aynı zamanda vurgulanan gezegendir ve kişilikte aşırı bir biçimde önemli olan ayırt edici bir tür davranışı sembolize eder.

 

Irene Cara şarkıcı, söz yazarı ve aktristir. Pek çok ödül ve alkış alan sanatçı, Flashdance (What a Feeling) şarkısı ile hem Oscar hem de Grammy ödüllerinin sahibi olmuştur.

 

Cara Ay, Neptün ve MC’nin yer aldığı bir büyük su üçgenine sahiptir. Yedinci evdeki ve Yengeç’teki Satürn Ay’a karşıt açı yapmaktadır. Burada Neptün-Ay üçgeni ile yüksek seviyede duyarlılık ve o ölçüde yaratıcılık bekleyebiliriz; aynı zamanda bu ikisi MC’ye üçgen yaptıklarına göre belki sanat yoluyla veya avukat ya da bir çeşit konuşmacı olarak toplumun dikkatini çekeceğini söyleyebiliriz. Hayal dünyası çok zengin, iyileştirici, muhtemelen çok sezgisel bir insandır diyebiliriz. Ve Uçurtma nedeniyle bu özelliklerini toplumsal yoldan ifade etmeye eğilimlidir. Ay-Satürn karşıtlığı yüksek duygusal seviyesine rağmen Cara’nın çok kontrollü ve disiplinli olduğunu gösterir. Aynı zamanda onun zaman zaman başkaları tarafından yeterince yüreklendirilmediğini düşünerek kendini sevgisiz ve tatminsiz hissedebileceğini de gösterir. Veya belki ebeveynleri ile ilgili konular söz konusudur. Ama sonuçta Cara dışsal onaylama ihtiyacında olan bir kadındır ve bunu da, yaptıkları ve müziği kanalıyla almaktadır. Şarkısının alt başlığına dikkat edin - What a Feeling.. Gerçekten duygularını ifade etmek ve aktarmak için  Allah vergisi yeteneği olan biridir..

 

Uçurtmanın kuyruğundaki Satürn güçlü sınırları olan, eylemlerinin sonuçlarını somut olarak görmek isteyen ve hayatın bir noktasında kolaylıkla akıl hocası, otorite veya rol model olabilecek birini gösterir. Onun özel hayatı hakkında hiçbir şey bilmiyorum, ama hak ettiği teliflerle ilgili davaları olduğunu biliyorum. Belki sonunda bu alanda avukat olur - kim bilir? Her durumda onu daha çok görmeyi ve daha çok dinlemeyi umuyorum.

 

Hepsi bu kadar.. Umarım ki bu yazı size söz konusu açılar üzerinde düşünmek ve çalışmak için motivasyon kazandırmak üzere için bazı yeni açılımlar vermiştir