Mehmet Naci Aköz
kimdir?
Uçurtma Etkinlikleri Uçurtma Nasıl Yapılır? Uçurtma Şiirleri Video Galeri Gülen Okumuş
uçurtma kütüphanesi
Foto Galeri Müze Koleksiyonu Ziyaretçi Defteri Uçurtma Tarihçesi
Malezya Uçurtma Festivali
Malezya uçurtma festivali

25 02 2015 – 01 03 2015 – Pasir Gudang uluslararası uçurtma festivali (Malezya)

Dünyanın önemli uçurtma festivallerinden olan Pasir Gudang uluslararası uçurtma festivaline bu yıl 50’ye yakın ülkenin davet edildiği ve bunların çoğunun da katılacağı ifade ediliyor.

 

Türkiye’den İstanbul Uçurtmacılar Derneği başkanı Mehmet Naci Aköz ve Türk uçurtma takımının da davetli olduğu festival 25 Şubat 2015 – 01 Mart 2015 tarihleri arasında yapılacak.

Alor Star ve Satun meydanlarında gerçekleştirilecek festivalde devasa boyutta uçurtmaların uçurulacağı, profesyonel uçurtmacıların özellikle gece yapacağı ışıklı uçurtma gösterileri ile renkleneceği festivalin büyük ilgi göreceğini şimdiden söylemek abartı olmaz.

 

Davetli olmasına rağmen programlarındaki yoğunluk nedeniyle festivale katılamayacak olan Mehmet Naci Aköz:

Daha önce de Johor’daki uçurtma müzesi ziyaretim ve Kelantan’daki uçurtma atölyelerindeki incelemelerim esnasında bulunduğum Malezya’nın bu güzel ve görkemli uçurtma festivaline katılmayı çok arzu etmeme rağmen bu yıl programlarımdaki yoğunluk nedeniyle katılamayacak olmaktan dolayı gerçekten çok üzgünüm. İmkân bulabildiğim ilk zaman diliminde ekibimle ülkemi Malezya’da yeniden temsil etmekten mutlu olacağız.

 

Ülkemizin ilk uçurtma müzesinde Malezya’dan getirdiğimiz geleneksel Malezya uçurtma kültürünü yansıtan uçurtmalar ziyaretçilerimizin oldukça ilgisini çekiyor ve beğeni ile izleniyor. Bir sonraki Malezya ziyaretimizde yeni modelleri de ülkemize taşeıacağız.

 

Bu vesile ile, Johor uçurtma müzesi müdürü ve Dünya uçurtma festivali genel sekreteri değerli dostum İsmail Mat Taib’e daveti dolayısıyla teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum.