Mehmet Naci Aköz
kimdir?
Uçurtma Etkinlikleri Uçurtma Nasıl Yapılır? Uçurtma Şiirleri Video Galeri Gülen Okumuş
uçurtma kütüphanesi
Foto Galeri Müze Koleksiyonu Ziyaretçi Defteri Uçurtma Tarihçesi
Çin uçurtma festivali

18 – 24 Nisan 32. Wei-Fang uluslararası uçurtma festivali (Çin)

Bu yıl 32. Düzenlenen ve dünyanın en önemli uluslararası uçurtma festivallerinden biri olan Weifang Uluslararası Uçurtma Festivali 18 – 24 Nisan 2015 tarihleri arasında dünya uçurtma başkenti Wei-fang’taki büyük meydan da yapılacak.

 

Türkiye’den İstanbul Uçurtmacılar Derneği başkanı Mehmet Naci Aköz ve Türk uçurtma takımının da davetli olduğu festival 18 Nisan 2015’te yapılacak görkemli açılışla start alacak.

11. Dünya uçurtma şampiyonasında (On-thousand) farklı kategorilerde yarışacak ünlü uçurtmacıların performansları izleyenleri büyüleyecek.

 

Davetli olmasına rağmen programlarındaki yoğunluk nedeniyle festivale katılamayacak olan Mehmet Naci Aköz:

Böylesine görkemli bir uçurtma festivaline bu yıl programlarımdaki yoğunluk nedeniyle katılamamaktan dolayı gerçekten çok üzgünüm.

Önceki yıllarda katıldığım Çin uçurtma festivallerinin olağanüstü, büyüleyici performansları hala zihnimde, inşallah önümüzdeki yıllarda ekibimle ülkemi Çin’de yeniden temsil etme imkanı bulacağız.

 

Bu vesile ile, Wei-fang uluslararası uçurtma festivali koordinasyon komitesi genele sekreteri çok değerli dostum Liu Zhiping’e daveti dolayısıyla teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum.